Produkty
Přihlášení
Uživatel:
Heslo:

E-mailový zpravodaj
 
 

Informace o novinkách a akcích na Váš e-mail.

BlackLotus.cz » Společenské hry » Deskové hry

7 Divů světa - Nová edice (2020)

Cena:
1 079,00 Kč
ks  
Dostupnost:
Obvykle ihned
(2 ks na skladě)
Popis

Rychlá karetní hra, v níž se hráči stávají vládci starověkých měst a snaží se vybudovat jeden ze sedmi divů světa. V průběhu tří částí hry – tří různých věků – se pak snaží postavit co nejvíce nejcennějších budov a nejlépe také celý svůj div světa. Každý věk se skládá ze šesti tahů, v každém tahu si hráči tajně zvolí jednu kartu z ruky, kterou zahrají. Karty představují budovy, které po postavení přinášejí hráčům různé výhody – peníze, suroviny na stavbu dalších budov, vojenskou sílu, možnost výhodněji obchodovat se sousedy nebo nějakou další výhodu. Hráč může místo budovy také postavit část divu světa, který taktéž přináší poměrně cenné výhody.

Hra využívá tzv. "draftovací" mechanismus, kdy si hráči posílají karty, ze kterých vždy jednu vyberou a zahrají a zbytek pošlou dál. Všichni jsou tedy stále ve hře a zároveň mají kontrolu nad tím, co se dostane ostatním. Po odehrání všech tří věků hráči spočtou body. Hráč s nejvyšším součtem se stává vítězem hry. Boduje se mnoho různých herních prvků – body přinášejí přímo některé budovy i některé části divu světa, u dalších budov se bodují jejich různé herní aspekty – vědecký pokrok, vojenská síla a podobně.

Několik bodů přináší i nashromážděné bohatství v pokladnici. Díky tomu je možné se v každé hře soustředit na jinou taktiku nebo průběžně měnit styl hry podle způsobu hry soupeřů. Ve hře je sedm odlišných divů světa, z nichž každý se staví jinak a přináší jiné výhody a navíc má každá deska divu dvě odlišné strany – jednu základní a jednu složitější, kdy se divy liší ještě výrazněji a nabízí ještě zajímavější schopnosti.

Hra je standardně pro 3 – 7 hráčů, ale nabízí i mírně složitější variantu pro dva hráče, která vám umožní vychutnat si hru i když nemáte po ruce dostatek spoluhráčů. Pravidla jsou jednoduchá a hra je svižná a rychlá, nedochází v ní k žádným prostojům.

Množství herních prvků a jejich variabilita umožňuje objevovat a zkoušet různé způsoby hry. To z ní spolu s kompletní českou lokalizací (součástí jsou i slovenská pravidla) dělá ideální hru pro začínající i pokročilé hráče.
 


Odkazy:

Zatrolené hry

Pravidla

Parametry

Název:
7 Divů světa
Lokalizace:
Plná česká lokalizace
Minimální počet hráčů:
2
Maximální počet hráčů:
7
Minimální věk:
10
Minimální doba hraní:
45
Náročnost:
průměrná
Základní hra:
ANO
Rozšíření:
NE
Stav:
Originálně zabaleno

Galerie

Alternativní produkty
Space Alert
cena: 999,00 Kč

Vládci podzemí
cena: 979,00 Kč

Doba kamenná
cena: 1 049,00 Kč

Formula D - EN
cena: 1 039,00 Kč

Často přikoupeno
Stream of Life
cena: 7,99 Kč

Pyroblast
cena: 64,99 Kč

Fireblast
cena: 54,99 Kč

Stormchaser Mage
cena: 11,99 Kč