Produkty
Přihlášení
Uživatel:
Heslo:

E-mailový zpravodaj
 
 

Informace o novinkách a akcích na Váš e-mail.

BlackLotus.cz » Společenské hry » Deskové hry

Jedním slovem

Cena:
529,00 Kč
ks  
Dostupnost:
Obvykle ihned
(1 ks na skladě)
Popis

 

Jedním slovem je kooperativní slovní hra.


Příprava hry:
Na začátku hry hráči zamíchají hrací karty. Třináct z nich položí doprostřed stolu jako hrací balíček, zbytek karet vrátí do krabice. Dále si každý hráč vezme jeden fix a stojánek, který slouží zároveň jako mazací tabulka.


Průběh hry:
Hráči se pravidelně střídají v roli hadače. Hadač vezme kartu z balíčku a postaví jí do svého stojánku rubem k sobě a lícem k ostatním hráčům. Na kartě jsou slova očíslovaná od 1 do 5 a proto i hadač zvolí jedno z těchto čísel. Jeho úkolem je uhádnout příslušné slovo.


Ostatní hráči, aniž by mezi sebou jakkoli komunikovali, napíší na své stojánky jednoslovné nápovědy. Ještě než je ukáží hadači, tak je mezi sebou porovnají. Pokud někteří hráči napsali stejné slovo, tak své stojánky nechají zakryté. Ostatní hráči odkryjí své nápovědy hadači. Ten se poté pokusí zadané slovo uhádnout. Na to má jediný pokus.


Pokud je hadač úspěšný hádaná karta se odloží na odkladácí hromádku. Pokud se hadač splete, karta se vrátí do krabice a s ní i jedna další karta z balíčku. Hadač se může svého tipu vzdát a v takovém případě se do krabice vrací pouze hádaná karta.


Konec hry:
Hra končí, když je hrací balíček prázdný. Hráči pak spočítají získané karty a počet porovnají s tabulkou v pravidlech. Nejvyšší dosažitelné skóre je pochopitelně rovno 13 bodům.


 


 

 

Odkazy:


Zatrolené hry

Pravidla

 

Parametry

Název:
Jedním slovem
Lokalizace:
Plná česká lokalizace
Minimální počet hráčů:
3
Maximální počet hráčů:
7
Minimální věk:
8
Minimální doba hraní:
20
Náročnost:
jednoduchá
Základní hra:
ANO
Rozšíření:
NE
Stav:
Originálně zabaleno

Alternativní produkty
Často přikoupeno