7 Divů světa — Nová edice

Značka: ADC Blackfire
1 129 Kč
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
28.6.2024

Nová a vylepšená edice oceňované karetní hry. Rozvíjejte svou civilizaci, postavte jeden ze sedmi starověkých divů a předstihněte ostatní civilizace.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rychlá karetní hra, v níž se hráči stávají vládci starověkých měst a snaží se vybudovat jeden ze sedmi divů světa. V průběhu tří částí hry – tří různých věků – se pak snaží postavit co nejvíce nejcennějších budov a nejlépe také celý svůj div světa. Každý věk se skládá ze šesti tahů, v každém tahu si hráči tajně zvolí jednu kartu z ruky, kterou zahrají. Karty představují budovy, které po postavení přinášejí hráčům různé výhody – peníze, suroviny na stavbu dalších budov, vojenskou sílu, možnost výhodněji obchodovat se sousedy nebo nějakou další výhodu. Hráč může místo budovy také postavit část divu světa, který taktéž přináší poměrně cenné výhody.

Hra využívá tzv. "draftovací" mechanismus, kdy si hráči posílají karty, ze kterých vždy jednu vyberou a zahrají a zbytek pošlou dál. Všichni jsou tedy stále ve hře a zároveň mají kontrolu nad tím, co se dostane ostatním. Po odehrání všech tří věků hráči spočtou body. Hráč s nejvyšším součtem se stává vítězem hry. Boduje se mnoho různých herních prvků – body přinášejí přímo některé budovy i některé části divu světa, u dalších budov se bodují jejich různé herní aspekty – vědecký pokrok, vojenská síla a podobně.

Několik bodů přináší i nashromážděné bohatství v pokladnici. Díky tomu je možné se v každé hře soustředit na jinou taktiku nebo průběžně měnit styl hry podle způsobu hry soupeřů. Ve hře je sedm odlišných divů světa, z nichž každý se staví jinak a přináší jiné výhody a navíc má každá deska divu dvě odlišné strany – jednu základní a jednu složitější, kdy se divy liší ještě výrazněji a nabízí ještě zajímavější schopnosti.

Hra je standardně pro 3 – 7 hráčů, ale nabízí i mírně složitější variantu pro dva hráče, která vám umožní vychutnat si hru i když nemáte po ruce dostatek spoluhráčů. Pravidla jsou jednoduchá a hra je svižná a rychlá, nedochází v ní k žádným prostojům.

Množství herních prvků a jejich variabilita umožňuje objevovat a zkoušet různé způsoby hry. To z ní spolu s kompletní českou lokalizací (součástí jsou i slovenská pravidla) dělá ideální hru pro začínající i pokročilé hráče.

Doplňkové parametry

Kategorie: Deskové hry
Lokalizace: Plná česká lokalizace
? Minimální počet hráčů: 2
? Maximální počet hráčů: 7
Minimální doba hraní: 45
Minimální věk: 10
Náročnost: průměrná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: