Dubnové novinky ze světa deskových her

Duben byl na novinky ve světě deskovek opravdu plodný. Vybrat a doporučit jen pár nebylo lehké, zvlášť, když každý má rád něco jiného. Takže jsme to museli opravdu hodně dobře rozmyslet. Nakonec jsme vybrali dvě, které vás určitě nezklamou. Na závěr jsme si pro vás připravili TIP na starší deskovku, která je zajímavá a nemělo by se na ni zapomenout. S recenzemi nám tentokrát pomohl Honza Vondráček.

 

Nebe v plamenech

 

V této nejisté době určitě oceníte, že ke hře nepotřebujete spoluhráče, takže nemusíte nikoho hnát pro respirátor nebo antigenní test. Tahle sólovka je lahůdka pro všechny milovníky bitek s mimozemšťany. Pomocí kostek budete řídit své tahy - boj s nepřítelem, stavění bunkru a vývoj zbraní.

Hra určitě nadchne především náročnější hráče. Ve hře totiž budete postupovat kampaní a zdokonalovat své tahy. Ale pozor. K dispozici máte pouze 13 kostek a v každém tahu můžete umístit jen dvě. Takže je třeba si své tahy dobře rozmyslet a naplánovat. Rozhodně stojí za zmínku, že je to stejně jako Ztracený ostrov Arnak z minulého článku, hra od českého autora — Tomáše Uhlíře.

 

Res Arcana

 

Vstupte, vstupte! Začíná souboj mágů o největší moc v království. Co k tomu potřebujete? Odvahu, kuráž a hlavně 8 karet artefaktů!
Slyšíte dobře. Celou hru odehrajete se svým mágem a osmi kartami. Nenechte s mýlit, nebudou to pouze neživé předměty, ale také bytosti, místa a hlavně agresivní draci!

Cíl je jednoduchý - podobně jako například v Osadnících z Katanu – nasbírat 10 (nebo více při remíze) bodů. To by nebylo nic zvláštního. Vy ovšem musíte být rychlejší než ostatní.

A to je vše… …teda počkejte. Zapomněl jsem na 4 elementy, které jsou trochu jiné, jež znáte. Jsou jimi klid, elán, život a smrt. No a… (obligátní) zlato Pomocí karet elementy získáváte a elementy slouží k vykládání karet. Prostřednictvím elementů aktivujete schopnosti a také ovládáte místa moci. Ale pozor! Ostatní chtějí také. Rychlejší bere vše!

No prostě „Království za koně… vlastně za element.“ A co za zlato? Univerzální platidlo, za které navíc pořídíte epické monumenty. Ten za bodík, onen za dva s hezkou schopností navíc.

Dočetli jste až sem? Nuda, co? U hry se ovšem nudit nebudete, protože předkládá nezměrné množství kombinací. Pusťte se i vy do objevování „Věcí Magických.“ Jste srdečně vítáni.

 

 

Valhalla

 

Kdo by se nechtěl podívat do Valhally?

Nebe? Cože? Svatý Petr? Dejte pokoj!
Severská mytologie je přeci tak sexy...

 

V kostkovo-karetní hře Valhalla se tam určitě podíváte. Tedy... alespoň hrdinové a válečníci, se kterými se pustíte do lítého boje se svými protihráči.

Chopíte se jedno z Jarlů – náčelníka vikingů – a budete se pěkně starat o to, aby se vaši hezky pěkně před příchodem Ragnaroku dostali do Valhally.
Vytvoříte si „tým“, vybavíte je zbraněmi a za Odinova přihlížení se mlátíte hlava nehlava.

 

Nemáte rádi konfliktní hry? Házení kostkou? Blbé, ale přesto to zkuste. Protože každý aspekt hry, je prostě kouzelný. Úžasné kresby, kvalitní komponenty, skvělé zpracování.

 

Tahle hra není obyčejná mlátička. Dojem z ní takový prostě nemůže být. Bojujete, ale ne zákeřně.
Vítězové putují do Valhally (ano, ano, ti co umřou, by tam měli putovat, ale autorům to odpustíme) a poražení budou ještě chvilku bojovat a klepat na dveře Odinovy Síně.

 

Valhallu připravíte za 5 minut a za 10 už budete hrát.
Zamícháte bojovníky a taktiky, vyberete si Jarla, Dostanete desku, štíty a kostky. Doberete karty... a mydlíte se!
Vyložíte jednoho silnějšího či dva slabší válečníky a vyberete si soupeře. Hodíte kostkami, přiřadíte je, zahrajete nějaké karty či využijete schopnosti a nakonec porovnáte síly.

 

Vše je jednoduché a přitom zábavné. Hra netrvá hodiny a přináší mnoho zábavy (v krabici najdete 8! rozšíření).

Vše funguje jako solo, tak do plného počtu šesti hráčů. A nabízí se i kooperativní mód.

Vydejte se do světa Vikingů. Určitě to bude stát za to!