Mezinárodní turnaje a jak to vlastně probíhá

O víkendu se uskutečnilo Regionals v Gdaňsku, trošičku přiblížím formát turnaje, co je potřeba splnit pro účast a pak sepíšu report jak se mi vlastně „dařilo“. Hraje se TCG, GO a Nintendo, já hraju TCG tak se zaměřím právě na tuto kategorii.

Registrace, doprava, ubytko

Obvykle, když se spouští registrace, je to veliká internetová tlačenice. Na TCG oznámili 1300 volných míst, počítejme cca 1000 na kategorii Masters, 200 na Seniory a 100 na Juniory. Registrace se spouští v předem známou hodinu … takže si představte asi tak 2500-3000 lidí kteří v jeden moment klikají na registraci a refreshují stránku – masaker a úspěšné registrování je taková malá výhra ve sportce.

Po registraci začnete hledat ubytko, nejlépe aby to nebylo daleko, aby byl nějaký obchod a čepovací zařízení poblíž, dostupnost MHD a také poměr cena/kvalita. Já volím booking protože mě ještě nezklamali, naopak – když nám bouchlo ubytko v Londýně tak nám hledali náhradu a rozdíl doplatili.

Doprava – autem, vlakem, letadlem, ponorkou ? To je potřeba vymyslet, my jsme jeli autem, takže jsme mohli bydlet o chlup dále a jistý komfort zajištěn (paštiky a řízky z domu).

Balík? Balík!

Finalizaci balíku předchází trénink, obhlížení balíčků a vymýšlení taktik co tam bude asi nejsilnější, proti čemu techovat a tak dále.Po zafinalizování balíčku je potřeba a nejlépe tak pár dnů před turnajem zaregistrovat složení balíku. Více dnů je lepší, protože už mám nastavenou hlavu na ten konkrétní balík a už myslím jen na něj. Obecně se říká – je lepší hrát s tím, co mám více natrénované, než na poslední chvíli dělat nějaké úpravy a techy.

Už nám ukaž, co jsi hrál 

Deck je naprosto shodný s tím, co hrál Brennan Kamerman v Brazílii, mám rád Radiant Charizarda plus kombinace Roaring Moon ex se mi líbíla – jako oneshoot Zarda ex. Nabíjení přes Mirage Gate je taky dobrá, už předtím jsem v lost box zardovi hrál jednu kopii.

Průběh turnaje

Začátkem je potřeba říct, že Mástři hrají 9 kol, z toho je potřeba mít minimálně 19 bodů pro postup do druhého hracího dne. Tedy 6 výher a jedna remíza. V dalších řádcích budu používat hráčskou hantýrku, kdyby cokoliv nebylo jasné, ptejte se jakýmkoliv kanálem a rád odpovím.

Kolo 1

Nevím proti čemu jsem hrál, fakt si to nedokážu vzpomenout … pravděpodobně se to stane až zveřejníme článek …

Výhra a tedy 1-0-0

Kolo 2

Charizard ex/ Arven

První hra nám zabrala asi 30 minut, kdy jsem dobře trejdoval pokémony, Roaring udělal svou práci dobře – od té doby jsem si byl jistý že to byl dobrý pick. Oponent vždy chtěl jet druhý a používal Evolution machine aby měl vždy 2 velké zardy. Povedlo se mi hned vzít jednoho malého Charmandra Cramorantem. Na benchi jsem nepotřeboval ani Manaphy ani Jirachi, takže se to dobře vyhazovalo, lost zóna naplněná ve 3 kole, tempo bylo srovnané a to mi stačilo pro finální kill radiantem.

Ve druhé hře jsem čekal že protivník zrychlí, ale nestalo se tak a za mé kontroly nám došel čas v nedohrané druhé hře.

Výhra 2-0-0

Kolo 3

Stál proti mně Roaring Moon ex/Moltres V/Ninja. Co mě překvapilo tak hrál Iron Hands a elektrické energie. První hru jsem vyhrál, protože mi mojeho Moona nedokázal zabít.

Druhou hru si trochu sypu popel na hlavu, protože jsme šli do prodloužení, já už se viděl na výhru, ale on poslední kolo dal Moltrese do aktivu, píchl pod něj elektrickou a Thortonem si vytáhl Handse, vyměnil za Moltrese a bral 2 prajzy … docela mě to štvalo, ale zase mi první hru chytře toho Thortona neukázal, takže jsem to nečekal…

Remiz 2-0-1

Kolo 4

Goodra VSTAR

No první hru jsem ztrácel tempo a prohrál. Druhá byla trochu rychlejší z mojí strany ale použil VSTAR kdy měl nahitovanou Goodru na 90 Sableyem abych ho pak mohl vzít Zardem. Tady se ukázala jeho znalost mého balíčku, protože se mi povedlo mu neukazovat ani ohnivou energii, ani Zarda.

Prohra 2-1-1

Kolo 5

Giratina VSTAR. Tady jsem si věřil, na rychlost Giratiny jsem já osobně dojel v Katowicích na dvou Cupech a věřil jsem, že tady to bude mít oponent stejně – měl. Dokonce jsem poznal některé obličeje, které jsem dělal taky, jak mi to prostě tehdy nechodilo.

Dělal jsem dobré trejdy, dva Cramoranti jsou opravdu dobří a lost box má obecně lepší statistiku proti Tině. Ve druhé hře asi v kole 5 kdy se mu nepovedlo mě vymíchat soupeř pak vzdal.

Výhra 3-1-1

Kolo 6

Mirror. Soupeř začínal s Comfey a já měl dva VIP na ruce, přemýšlel jsem co vzít a místo Manaphy jsem vzal Jirachi na bench a ukázalo se to jako dobrá volba – i když trochu riskantní. Protivník vždy chtěl jet druhý, aby jeho T1 vytočil kill, ale ani v jednom případě se mu to nepovedlo (ufff). Ale nesl jsem si velké ponaučení, které jsem aplikoval hned následující hru).

P.S. jak mi řekl že bych nemusel kašlat jeho směrem (nevím, ale mamka mě naučila že když kašlu, dám si ruku před pusu), tak jsem věděl že ho porazím … ani se pak nerozloučil a šel … někam.

Výhra 4-1-1

Kolo 7

Zase Mirror. Zase chtěl jet druhý a zase nevytočil (ale přitom to není tak složité …). Měl jsem Sofiinu volbu, kdy jsem měl na Comfey Cramoranta anebo Zarda, vzal jsem Zarda, byl jsem si jistý tím že ho chci – nejde kilnout na jeden hit. Teď to ponaučení z předchozí hry – jsem na tahu, oba máme asi 15 karet na ruce, je jasné že oba máme co potřebujeme, já jsem si setupnul board na další kolo abych mohl zase zabít. Zahrál jsem Iono, každý jsme si lízli 4 karty, ale s tím rozdílem že já jsem toto kolo zabil a měl to připravené na další, ale on musel vařit z vody, točit karty, aby něco udělal. Vyplatilo se.

Výhra 5-1-1

Kolo 8

Už jsem si říkal, win and in, potřebuju to ještě jednou dokoulet. Viděl jsem proti sobě Mew VMAX … říkám jupijajej … jenže to jsem měl v hlavě jen to, že můj Moon zabije Mewa na hit …

První hra byla extra těžká, tenhle matchup jsem skoro netrénoval. Oponent dobře trejdoval a zamíchával si velkého růžováka do balíku abych neměl šanci vzít 3 prajzy, těsně jsem tohle kolo prohrál. Říkám si ok – tak pojď na remízu. Ono by se to druhou hru i podařilo, vzal jsem 3 za velkého Mewa, ale poslední dvě kola jsem – asi – neudělal dobře, úplně si to nepamatuju, ale chyběla mi vždy jedna karta ať jsem se rozhodl pro jakoukoliv win kondici … nepřišlo a to se nedá nic dělat.

Taky musím podotknout, že kolem stolu obcházel kamarád oponenta a mě se to moc nelíbilo, koukal jsem jestli na něj nedělá nějaké posunky, protože chodil i za mnou tak jestli na sebe nějak nekývou – nekývali, ale raději jsem to sledoval a byl jsem z toho rozrušený … Oponent byl lidsky v topu, ale já jsem si umanul že ten jeho kámoš něco může dělat a už to bylo takové divné.

Prohra 5-2-1

Kolo 9

Největší noční můra lost boxu – Iron Valiant ex. Nic, zapl jsem všechny motory, protivník byl taky nervózní a neustále mě popoháněl abych zrychlil – nepřipadám si jako pomalý hráč a tenhle box není extra pomalý, takže jsem odpověděl ať si zavolá judge a ať mě sledují (nic lepšího, než tahle arogance mě napadla – dodatečně se omlouvám, ale tak jsem to cítil v ten moment). A hlavně jsem sledoval, co dělá oponent, než abych se soustředil na to co mám na ruce, takže jsem se rozhodoval za pochodu – moje chyba. První hru jsem vyhrál, oponent trochu bricknul na ruce. Ve druhé jsem udělal fatální chybu, kdy jsem na Comfey omylem vytáhl 3 karty, nevím bral jsem to vždycky stejně a teď tam ta karta skočila, prostě se to mělo stát. Už jsem věděl že dostanu 2 prajzy penaltu a to se už nedá zvládnout. Hráli jsme ještě dvě kola a pak jsem to scoopnul.

Hra třetí – Jirachi v prajzách a neměl jsem dobrý proliz, doufal jsem že mi Iono pomůže, ale vymíchal jsem se ještě více a oponent byl schopen 2x zahrát Yoga Loop a to jsem už věděl že se můžu rozloučit s day 2.

Prohra a finální 5-3-1, 174. z 997 / 30 bodů do tabulky.

Co dál

Co dál, jak dál … Stuttgart! Lepší a silnější (heh, uvidíme). Čekejte další report 😊 😊.

Každému, kdo se nerozhoupal, chce jet, neví jak na to, věří si, chce si to zažít, tu atmosféru a všechno kolem … jednoznačně doporučuju. Kdybyste nevěděli, není nic jednoduššího než se zeptat.

Mějte se a hrejte kartičkyyyyy. Příště si odpustím úvod do turnajů ale řekneme si něco o fair play a jak by to mělo ideálně probíhat.

Petr