Jedním slovem

Značka: ADC Blackfire
529 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
29.2.2024

Napovězte jedním slovem! Avšak pozor nesmíte napovědět stejně jako vaši spolupráci. Pokud uhodnete, jste fakt dobří!

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Jedním slovem je kooperativní slovní hra.


Příprava hry:
Na začátku hry hráči zamíchají hrací karty. Třináct z nich položí doprostřed stolu jako hrací balíček, zbytek karet vrátí do krabice. Dále si každý hráč vezme jeden fix a stojánek, který slouží zároveň jako mazací tabulka.


Průběh hry:
Hráči se pravidelně střídají v roli hadače. Hadač vezme kartu z balíčku a postaví jí do svého stojánku rubem k sobě a lícem k ostatním hráčům. Na kartě jsou slova očíslovaná od 1 do 5 a proto i hadač zvolí jedno z těchto čísel. Jeho úkolem je uhádnout příslušné slovo.


Ostatní hráči, aniž by mezi sebou jakkoli komunikovali, napíší na své stojánky jednoslovné nápovědy. Ještě než je ukáží hadači, tak je mezi sebou porovnají. Pokud někteří hráči napsali stejné slovo, tak své stojánky nechají zakryté. Ostatní hráči odkryjí své nápovědy hadači. Ten se poté pokusí zadané slovo uhádnout. Na to má jediný pokus.


Pokud je hadač úspěšný hádaná karta se odloží na odkladácí hromádku. Pokud se hadač splete, karta se vrátí do krabice a s ní i jedna další karta z balíčku. Hadač se může svého tipu vzdát a v takovém případě se do krabice vrací pouze hádaná karta.


Konec hry:
Hra končí, když je hrací balíček prázdný. Hráči pak spočítají získané karty a počet porovnají s tabulkou v pravidlech. Nejvyšší dosažitelné skóre je pochopitelně rovno 13 bodům.


 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Deskové hry
Lokalizace: Plná česká lokalizace
? Minimální počet hráčů: 3
? Maximální počet hráčů: 7
Minimální doba hraní: 20
Minimální věk: 8
Náročnost: jednoduchá

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: