Veselé ovoce

Značka: Piatnik
159 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

 Veselá karetní hra kolem spousty ovoce. Kdo má víc od jednoho druhu?

Detailní informace

Detailní popis produktu

Veselá karetní hra kolem spousty ovoce. Kdo má víc od jednoho druhu? 


Cíl hry:

Odkryjeme jednu kartu. Pokud má hráč na své kartě alespoň o jeden kus některého z nakreslených druhů ovoce více, odloží ji na odkrytou kartu. Vyhrává ten, kdo se jako první zbyví všech karet.


Příprava hry:

Karty zamícháme a každý hráč dostane pět karet. Zbývající karty položíme na hromádku doprostřed stolu obrázkem dolů. Nyní obrátíme první kartu z hromádky a položíme ji vedle ní tak, aby na kartu všichni viděli. Začíná nejmladší hráč.


Průběh hry:


Každý hráč se snaží odložit jednu ze svých karet.


Aby tak mohl učinit, musí nastat tato situace: na každé kartě je nakresleno až šest druhů ovoce v různém množství. Hráč smí odložit pouze takovou kartu, na které je nakresleno alespoň o jeden kus některého druhu ovoce více, než na odkryté kartě.
Příklad: na odkryté kartě jsou nakresleny 3 banány, 3 jahody a 2 hrušky. Na kartě, kterou smí hráč odložit, musí být nakresleny alespoň 4 banány nebo 4 jahody či 3 hrušky. Je-li na kartě nakreslen jeden z těchto druhů ovoce alespoň v tomto množství, nezáleží mu už na tom, jaké další druhy ovoce na kartě jsou. To je důležité až pro dalšího hráče.
Pozor: stačí, je-li jen u jednoho druhu ovoce o jeden kus víc. V pořádku je také, pokud ho je o dva nebo tři kusy víc. Po odložení karty je na řadě další hráč ve směru hodinových ručiček.
Co se stane, když hráč nemůže odložit žádnou ze svých karet? V tom případě sejme vrchní kartu z hromádky uprostřed stolu a podívá se, zda může odložit alespoň tuto kartu. Pokud ne, ponechá si ji a hraje další hráč.

Zcela ojediněle může nastat i situace, kdy se ani jednomu hráči nepodaří odložit kartu. V tom případě se z balíčku sejme nová karta a ta pak slouží jako základ pro další hru. Hra končí jakmile se některému hráči podaří odložit svou poslední kartu. Tento hráč vyhrává.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Karetní hry
? Minimální počet hráčů: 2
? Maximální počet hráčů: 6
Minimální doba hraní: 15
Minimální věk: 6
Náročnost: jednoduchá
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: