Games Workshop a Novinky z Warhammer Festu

Games Workshop nás v rámci online Warhammer Festu, který proběhl začátkem května a jemu předcházejících týdnů doslova zaplavil ukázkami nových modelů a produktů, na které se z jejich strany můžeme těšit v následujících měsících. Připravili jsme si pro vás krátký výběr těch nejzajímavějších novinek, které by vám rozhodně neměly uniknout, ať už jste příznivcem Warhammeru ve kterékoliv podobě.

 

Age of Sigmar

Zlatým hřebem celého Warhammer Festu se bezpochyby stalo oznámení plánovaného vydání 3. edice tohoto herního systému, ke kterému dojde, po dokončení cyklu Broken realms, ze nějž máme před sebou ještě 2 části, a to posily pro Grand Alliance – Death v podobě upířích Soulblight Gravelordů a následující velké finále, kde si na své přijdou příznivci Grand Alliance – Destruction, kteří budou mít možnost do svých řad zasadit boha zemětřesení Kragnose a jeho odpovídající kolosální model.

 Kragnos, God of earthquakes

Vydání třetí edice můžeme odhadovat na přelom srpna a září tohoto roku. Očekávat můžeme novou generaci startovacích setů, která nahradí současný Storm Strike a Tempest of souls, rozsáhlé úpravy pravidel, či nový způsob kampaňového hraní pro všechny frakce, a pravděpodobně i limitovaný box set po vzoru Indomitu, který byl vydán s 9.edicí Warhammeru 40,000 během loňského roku.

Z modelů jsme potom dostali malou ochutnávku novinek pro armádu Stormcast Eternals, která si ve startovacích sadách zaručeně své místo udrží, kdo však vystřídá Nighthaunty v roli frakce, které budou muset čelit zatím známo není, z loru a odhalených artů nové edice se však zdá, že prim bude tentokrát hrát chaos. Troufám říci že se máme určitě na co těšit. 

Warhammer 40,000

Warhammer 40,000 svou novou, v pořadí 9. edici dostal již v létě loňského roku, a od té doby pokračuje v rotaci kodexů, a tedy právě pravidel pro konkrétní jednotky všech frakcí.Vydání nového kodexu pro každou frakci je také doprovázeno vydáním Combat Patrol Boxu pro danou frakci. Combat Patrol Boxy pak přináší podobně, jako řada Start Collecting! Ideální prostředek pro rozšíření vaší stávající armády, nebo založení armády zcela nové.

Příští armáda, která se může těšit na nový kodex, a tedy i Combat Patrol Box, jehož přesné složení bylo ukázáno během online preview, je Adeptus Mechanicus. Jejich Combat Patrol dle mého určitě patří mezi povedenější kousky z této řady.

Adeptus mechanicus Combat patrol

Najít v něm totiž kromě obligátní desítky Skitarii a základního charakteru v podobě Techpriest Enginseera, budeme moci i oblíbený a poměrně všestranný pavoučí tank Onager Dunecrawler, který se v posledních měsících stal poněkud nedostatkovým zbožím, a trojici Kataphron Battle-servitorů, kteří v deváté edici vynikají, zvláště ve verzi těžké, ale za to bodově levné a velice odolné troopy Kataphron Breachers.

Kromě tohoto boxu a aktualizace pravidel v novém kodexu se také můžeme těšit na zcela nový Adeptus Mechanicus charakter – Skitarii Marshala, který byl poprvé teasován již koncem roku 2020.

Samotný Warhammer Fest pak přinesl úplné odhalení pořádné nálože nových jednotek pro frakci Adepta Sororitas – Sisters of Battle, společně s jejich novým kodexem. Z nových modelů za zmínku určitě stojí Paragon Warsuits, sestry oděné v mechanickém exoskeletonu na způsob mariňáckého Invictoru, a jejich paní Morvenn Vahl, která se řadí mezi samotné Highlords of Terra.

Celestian Sacresants, odolnou pěší melee jednotku sester vybavenou štíty, která v předních liniích doplní agresivní, ale zato zranitelné repentie. Výběr vozidel pro sestry se pak rozroste o variaci na ikonický mariňácký tank predátor, ve verzi pro sestry nesoucí název Castigator.

V neposlední řadě se samostatného vydání dočká Palatine, podpůrný charakter, který debutoval již pár měsíců nazpět v Battle Setu Piety and Pain

Abychom nezůstali jen u imperiálních frakcí, spousta novinek čeká i na příznivce Orků. Ti se mohou těšit rovnou na celý limitovaný Army Box, který jim poskytne jednak možnost získat aktualizovaný kodex pro orky v deváté edici o něco dříve, než bude k dostání samostatně a k tomu hned 26 zcela nových modelů. Za pozornost stojí nová verze klasických Ork Boyz, tedy Beast Snagga Boyz, kterých v krabici naleznete hned 20 a nová orčí jezdecká jednotka, která tentokrát vyměnila buginy za pořádně navztekané Squigy – Squighog Boyz.

Tímto boxem ale orkové zdaleka nekončí. Čeká nás také dlouho očekávaný model – Warboss in Mega-armour, který právě z důvodu absence oficiálního modelu orkům během 8.edice chyběl, teď je však zpátky a s sebou přináší nejen Big Choppa jak má být, ale také jeden z nejpokročilejších zaměřovacích systémů pro svůj náramení kanón, jaký orkská technologie ve 40. milénu dokáže poskytnout.

To vše je však stále podle informací od Games Workshopu teprve 50 % novinek, které orkům jejich nový codex přinese, na ty další si však budeme muset počkat.

 Grey knights vs. Thousand sons Battle box teaser art

Posledním oznámením pro Warhammer 40,000 se stal teaser na následující Battle Box, tedy limitovanou sadu, ve které proti sobě budou stát menší armády dvou opozičních frakcí. Informací k tomuto poslednímu oznámení však bylo poskrovnu, konkrétně byl tedy ukázán pouze následující art. Už z něj je ale jasně vidět že nás čeká střet mezi imperiálními Grey Knights a heretickými Thousand Sons. Z náznaků kolem jsme také mohli vyčíst, že na straně Grey Knightů by se mohl objevit Castellan Crowe, který už si delší dobu říká o nový, moderní a hlavně plastový model.

 

Necromunda: Hive War

Aktualizace herního systému a s ní spjatá úprava pravidel jednotlivých gangů se dostala i mezi soupeřící gangy Necromundy a ta přechází ze stávající verze Necromunda: Underhive na novější s podtitulem Hive War. Kromě úpravy pravidel je za dveřmi aktualizovaný starter set, který bude standardně obsahovat vše potřebné pro hru 2 hráčů, tedy novou pravidlovou příručku, 2 desetičlenné gangy, hrací desku, kostky, terénní prvky a žetony. Vítanou změnou oproti předchozímu starteru je určitě obohacení výběru právě terénu o několik silnějších sloupů, které byly doteď prodávány zvlášť v jednom z kitů Zone Mortalis.

NecNec_17257

Co se gangů samotných týká, z předchozí základní sady zůstávají slečny z rodu Escher, které se tentokrát místo gangu Goliathů utkají s psykery rodu Delaque. Tato startovací sada bude dostupná i na našem obchodě již v průběhu následujících týdnů.