Březnové novinky v Black Lotusu

Ať už současná situace zlepší, zůstane stejná, nebo se zhorší, nejspíše budeme všichni ještě nějakou dobu sedět doma. Naštěstí to platí i pro vývojáře společenských her. Ti ovšem vůbec nelení a svůj čas využili k práci na nových deskových hrách, které nám všem pomohou ukrátit dlouhou chvíli. A protože je stále těžší si mezi novými hrami vybrat, připravili jsme si pro vás tipy na ty nejzajímavější kousky, které se u nás objevily.

  


 

Desková hra Ztracený ostrov Arnak dosáhla celosvětově obrovského úspěchu. Na svědomí ji mají čeští autoři a její vydání proběhlo komplet v české režii.

První vydání se vyprodalo okamžitě ale díky únorovému dotisku se i vy můžete vydat prozkoumat tajemství ztraceného ostrova. Objevte zapomenutá místa, získejte ukryté poklady a porazte nebezpečné strážce.

Hra je středně obtížná a doporučujeme ji hráčům, kteří už mají s deskovými hrami nějaké zkušenosti, nebo by si chtěli vyzkoušet trochu větší výzvu.

Dvojice her s názvem Liška podšitá na první pohled zaujme krásnými pohádkovými ilustracemi.

Jsou to jednoduché štychové karetní hry pro dva hráče, ve kterých probíhají jednotlivé tahy vynášením karet a braním štychů podobně jako v klasickém Mariáši, Tichu nebo Odyseji.

Ve hře Liška podšitá se oba hráči postaví proti sobě a každý se bude snažit získat co nejvíce bodů. Liška podšitá — Duet je naopak kooperativní. Oba hráči musí spolupracovat aby pomohli lišce vysbírat všechny poztrácené drahokamy a zachránili ji před nástrahami lesa.

Obě Lišky jsou rychlé a jednoduché hry, které si zamilujete a můžete si je s sebou vzít kamkoliv.

Unmatched — Souboj legend je hra, ve které se v aréně utkávají protivníci, od kterých byste to nikdy nečekal. Pravděpodobně byste to ani nikdy nechtěli vidět. Ale přesto vám od této chvíle bude vrtat hlavou, kdo vyhraje v souboji mezi Sindibádem a králem Artušem.

Taktická arénová hra, kterou mohou hrát 2 — 4 hráči. Ve dvou je to klasická duelovka, ve třech jde o mód "poslední na nohou vyhrává" a ve čtyřech hráčích pak souboj dvojic. V anglickém jazyce existují rozšíření, která pak do hry přidávají další postavy. A my se těšíme, až vyzkoušíme i další nečekané souboje.

Hru doporučujeme především těm, kteří mají rádi taktické a arénové hry. Ale také fanouškům jednotlivých postav. Konečně můžete dokázat, že právě váš oblíbený hrdina je ten nejlepší.

 

 

A pokud vás ani jedna z výše uvedených her nezaujala, nezoufejte. Mrkněte se do naší nabídky deskových her. Pilně pracujeme na tom, abychom měli skladem co nejširší výběr novinek i časem prověřených her. A věříme, že si u nás vybere opravdu každý.