Krátké představení Black Templars

Minulou sobotu vstoupil do prodeje letošní druhý army set pro Warhammer 40.000. Po drobné odbočce s letními Beast Snaggas Orky, jsme se tentokrát vrátili opět mezi primaris mariňáky, a to konkrétně ke kapitule Black Templars, která se specializuje na boj tváří v tvář, ideál futuristického křižáka bere opravdu vážně a rozhodně se to nesnaží skrývat. Jaké modely tedy můžeme v následujících týdnech pro tuto frakci čekat?

Ve zmíněném army setu najdeme 2 modely charakterů, a to nový model pro Emperor's Championa a generického Marshalla, dále jednotku deseti nových Primaris Neophytů a jednoho Primaris Redemptor Dreadnoughta. K tomu je součástí boxu sběratelská verze kodexu pro tuto frakci, jejich datakarty a transfer sheet.

Osobně mi přijde trochu škoda, že oproti minulým army setům, je v tomto jen 13 modelů, což zvláště oproti orkskému, který obsahoval miniatur dvojnásobek, vypadá celkem slabě. Na druhou stranu Primaris Redemptor je jeden z dražších, a také kompetetivněji hratelnějších modelů, takže se menší celkové množství modelů dá pochopit, a i takto se jedná v podstatě o solidní Combat patrol Box. Překvapuje mě akorát, že namísto Redemptora nebyla zahrnuta spíše třeba jednotka nových Primaris Sword Bretherenů, což by tyhle „optické“ problémy řešilo. Dreadnought kit je alespoň součástí ve své multipart verzi, se všemi variantami výzbroje, nikoliv easy-to build variantě modelu.

Mimo army set se templáři samostatně dočkají modelů pro již zmíněné Sword Bretheren, tedy templářské melee veterány, jejich obdoby lieutenanta v podobě Castellana, který vypadá opravdu osobitě a samozřejmě i chaptermastera High Marshalla Helbrechta. Mimo těch bude také k dostání primaris Upgrade Sprue, které vám umožní sestavit si na Black templáře i jiné primaris jednotky, takže templáři se rozhodně nemusí bát, že nebudou mít z čeho vybírat při sestavování armády.

V plánu do budoucna je pro templáře i Combat Patrol box, jehož přesné složení, ani datum vydání zatím ale neznáme. Snad však nepůjde o pouhou recyklaci sestavy nynějšího army setu, bez kodexu a karet, ale naopak možnost zakoupit výhodněji jednotky, na které se zde nedostalo.

Nové templářské sculpty mohou využít i příznivci jiných mariňáckých frakcí, zvláště pak pokud chtějí trochu více odlišit své primaris jednotky pomocí monastických rób a spousty ornamentálních dílků, kterých se standardně primaris jednotkám nedostává.

Celkově tedy range upgrade Black Templářů hodnotím rozhodně pozitivně. Je sice škoda že jejich army set je co se počtu modelů týče chudší, na druhou stranu si ale nelze nevšimnout, že se jeho sestava skvěle doplňuje se současnými rovněž melee-focused recruit / elite / command starter sety, a v kombinaci s kterýmkoliv z nich poskytne solidní základ templářské armády. Pokud tedy máte doma nějaký z těchto starterů a ještě jste se nerozhodli, jakou kapitulu pro něj zvolíte, určitě bych na vašem místě Black Templars a jejich army set alespoň zvážil.

Až do středy 27.10 běží na našem facebooku lajkovačka o Warhammer Underworlds: Direchasm, tak se zapoj ;)