Největší prázdninové pecky

Svět deskovek se v těchto letních měsících točil kolem tří větších kategorií, které by se daly rozdělit na dotisky, výroční edice a novinky. Z dotisku k nám přiletěla Křídla neboli Na křídlech a jejich rozšíření. V těsném závěsu pak nejvíc očekávaný dotisk tohoto roku: Divukraj a jeho rozšíření. Tyhle dvě hry už má snad doma každý a kdo neměl, tak si je teď pořídil. Splňují totiž parametr: hry pro celou rodinu a u nás si můžete obě pořídit v sadách za zvýhodněnou cenu. Kdo si chce začarovat s Harry Potterem, tak má opět šanci, neb Boj o Bradavice je taky opět na scéně. 

 

Výroční edice

Vlajkové lodě dvou největších českých vydavatelů deskovek letos slavily jubileum. Jak už asi tušíte jde o Carcassonne a Jízdenky, prosím! Evropa. Starší z těchto dvou je Carcassonne, které slaví již 20 let na trhu a to se musí oslavit. Carcassonne určitě každý zná, nebo minimálně ví, že taková hra existuje.

 

Výroční edice je opravdu nádherná, grafika je od krabice až po dílky opravdu propracovaná a nádherná. Každý dílek má nějakou malou vychytávku na obrázku. Ale výroční edice není jen nová grafika. V této krabici jsou hned 3 rozšíření a z toho je jedno úplně nové. Ke starému známému Opatovi a Řece se přidává Jubilejní rozšíření, které přidává nové funkce a větší variabilitu hry. To, že si meeply můžete polepit nálepkami je jen třešinkou na dortu :P

 

 

Jízdenky, prosím! Evropa rozhodně nezůstávají moc pozadu. Sice jsou o 5 let mladší ale výroční edici uchopili ve velkém stylu a to doslova. Krabice je oproti klasické verzi obří. Stejně jako Carcassonne dostaly i Jízdenky novou grafiku. Mapa tras je větší a krásně propracovaná s množstvím různých malůvek. Ale co asi všechny lákalo na této edici nejvíce, jsou modely vagónků. Ty jsou krásně propracované a každý hráč je má jiné podle toho na co je jeho železniční společnost zaměřena. Výroční edici můžete hrát na 4 způsoby, obsahuje totiž 4 varianty: Klasická Evropa. Mega Evropa, Evropa 1912 a Velká města Evropy. Obě tyto hry jsou skvělým kouskem do rodinného Kalaxu deskových her. Dají se hrát napříč generacemi, protože pravidla jsou velmi jednoduchá a obě hry jsou celkem rychle zahrané. Pro skalní milovníky těchto her, jsou tyto výroční edice určitě taky cenným kouskem do sbírky.

 

To nejlepší nakonec

 

A kdo si počká ten se dočká. To si asi říkal každý, kdo se těšil na figurkovku Bloodborne. Tahle hra si dala opravdu na čas. A stálo to za to. Nejočekávanější novinka letošního roku. Na Kickstarteru měla hra obrovský úspěch. Bloodborne je příběhová hra plná figurek. Stejně jako ve videohře budete Lovcem a budete se snažit vyrubat co nejvíce příšer a pak nakonec tu největší. Postupně budete vyvíjet svou postavu a postupovat příběhem. Hra je rozdělena na 4 scénáře, které budete postupně procházet. V téhle hře neumřete, ale budete se pořád vracet na začátek a znovu a znovu se budete pokoušet přežít a vyhrát. Rozhodně má své kouzlo nejen pro znalce světa Bloodborne a dost tomu pomáhá množství figurek z nichž je jedna děsivější než druhá. Kdo chce tedy velkou příběhovou hru na x večerů s kamarády, tak by měl mít Bloodborne v hledáčku.