Prázdninové novinky z Warhammeru a Age of Sigmar

Léto je v plném proudu a s sebou kromě prosluňených horkých dnů a občasného tornáda přináší také, naštěstí daleko méně devastující, smršť novinek ze světa miniatur Games Workshopu. Další nálož oznámení modelů, na které se budou moci všicni příznivci Warhammeru ve všech jeho podobách těšit, si sice budeme muset počkat ještě několik dní, konkrétně tedy do soboty 10.7., na kterou je naplánováno další Warhammer Preview online. Přesto jsme se v týdnech minulých dočkali mnoha novinek a tak si některé z nich představíme v tomto článku.

Warhammer 40.000 a Kill Team — Online Preview Spekulace

b2CKZLQDUmGBYOz3

Co se týče samotného online preview, měli by si tentokrát na své přijít hráči Warhammeru 40.000 a jeho skirmishové varianty Kill Team. Internetem se šíří hlavně zvěsti o nových modelech pro frakci orků, o jejichž připravovaném Army Boxu, nových sculptech základní jednotky Ork Boyz a zcela nových jednotkách Beast Snagga Boyz, Squighop Boyz, či dlouho očekávaného plastového Warbosse v Mega-armoru. Podle různých prozatím nepotvrzených leaků tím však náklad nových kousků pro orky nemá skončit a údajně se nových modelů mají dočkat i Ork Kommandos, kteří údajně mají být jednou polovinou nového základního boxu pro Kill Team. Zda tomu tak opravdu bude se však najisto dozvíme až zmíněnou nadcházející sobotu.

 octarius-mission-briefing-nueva-previa-virtua-L-o8xzBY_1

Druhou zvěstí, která již stojí na o něco pevnějších základech, a nenechala klidným snad žádného příznivce frakce Astra Militarum, nebo po staru Imperiální gardy, je pak předpokládané první plastové vydání modelů pro jeden z nejikoničtějších regimentů této frakce – Death Korps of Krieg.

Tomu nasvědčuje jednak dlouholeté naléhání příznivců těchto ikonických gardistů, druhak fakt, že jejich modely byly doposud dostupné pouze ve značně finančné nákladné resinové verzi od Forge Worldu, který však prodej tohoto range před několika měsící ukončil. Voják v plynové masce zápasící s orkem se pak rovněž objevil v jedné ze CGI animací, které games workshop před několika týdny uveřejnil a co těmto nadějným zvěstem dodalo zatím zcela nejvíce validity je banner k článku oznamujícím nadcházející online preview, který má v pozadí obrázek gardisty v železné helmě s plynovou maskou na tváři.

oTrW1SLvOTOhXItY

Alternativní spekulace založena zejména na předpokládaném spárování s orky pak tvrdí, že se jedná o druhý ikonický regiment Imperiální gardy, známý právě svými četnými střety orky a plynovými maskami – Armaggedon Steel Legion.

Osobně jsem spíše zastánce první verze, tedy že se dočkáme plastových modelů pro Death Korps of Krieg, hlavně kvůli detailům vojáka na zmíněném banneru, na stoprocentní potvrzení si však budeme muset do soboty počkat.

Ať už se však jedná o kterýkoliv regiment, jde dle mého o rozhodně skvělou zprávu pro každého hráče Astra Militarum, kteří budou konečně po mnoha letech moci rozšířit své řady Cadiánských gardistů i o odlišné modely. Právě tito gardisté pak mají tvořit druhou polovinu nového startovního boxu pro Kill team, který má rovněž přinést i úpravu pravidel, která se Kill Teamu zatím vyhýbala.

 

Age of Sigmar – Oficiální příchod 3. edice a vše kolem něj

 

60010299026_DominionLead

Fantasy univerzum Age of Sigmar oficiálně odstartovalo svou očekávanou 3. edici již sobotu předchozí, od které si můžete mimo jiné i z našeho obchodu zakoupit limitovaný box Dominion, který přináší kromě nových pravidel masivních 60 zcela nových modelů. Jak jsme si opět pověděli již v minulém článku 21 z nich tvoří nové jednotky pro frakci Stormcast Eternals. Z jejich řad bych si dovolil vypíchnout zvláště povedený charakter – Yndrasta the Celestial Spear. Již také víme, kdo se proti stormcastům v této edici postaví — nová rasa Orruků ve službách Grand Alliance Destruction, Kruleboyz Orruks. Právě tato frakce v Dominion boxu získává zbývajících 39 nových modelů. Tematicky tedy 3. edice plynule navazuje na zakončení svého předchůdce, konec ságy Broken Realms které nám přineslo boha zemětřesení Kragnose, který se těší uctívání právě mnohými příslušníky Grand Alliance Destruction.

zbTo0z5J5tGlqWBy

 

Kromě Dominion boxu samotného si již od minulé soboty lze zakoupit Core Book pro novou edici — všestranou knihou která vás seznámí jak s dosavadním příběhem Age of Sigmaru, tak se stručnou historií všech hratelných frakcí a samozřejmě samotnými přepracovanými pravidly hry. Path to Glory Diary — sešit v koženkové vazbě, který je nutností pro každého příznivce narativních kampaní, jelikož poskytuje vše potřebné pro zaznamenávání postupu vaší kampaně v rámci nového příběhového formátu. General´s handbook and Pitched battle profiles 2021 — balení 2 příruček s rozšiřujícími pravidly nezbytnými zvláště pro kompetetivní hraní v sezóně 2021 a Ghurish Expanse — oboustrané herní desky, které svým rozměrem odpovídají doporučeným rozměrům hrací plochy pro novou edici.

Nová edice tímto ale zdaleka nekončí. V příštích měsících nás čeká postupné vydávání Battletomů odpovídajících nové edici postupně pro všechny jednotlivé frakce, které bude, jak si dovolím na základě postupu Games Workshopu u Warhammeru 40.000, doprovázeno novými modely, či battle boxy a s trochou štěstí se dočkáme i nějáké té Age of sigmar obdoby oblíbených čtyřicítkových Combat Patrol Boxů. První nové battletomy jsou v plánu pro armády uvedené v Dominionu, tedy Orruk Warclans a Stormcast Eternals. Než však dojde na vaši oblíbenou armádu řada s novou Battletomou, poskytl Games Workshop zdarma ke stažení errata pro Battletomy všech armád z edice minulé na stránkách Warhammer Community. Tato errata mají za účel alespoň dočasně osvětlit fungování armád v souladu s upravenými pravidly 3. edice.

A nakonec dnešního článku jsem vybral několik z asi nejzásadnějších změn pravidel pro 3. edici. Kromě již zmíněného nového hracího módu pro narativní kampaně path of glory a zmenšení doporučených rozměrů hrací plochy na 44x60 palců přináší nová edice například kompletní přepracování systému Command pointů a Command abilit, změna pravidla Unit Coherency obdobná změně ve Warhammeru 40,000 9. edici, nový systém Core Batalionů, konec Warscroll Batalionů při kompetetivním hraní, zásadní změny v používání Endless Spells a Invocations a v neposlední řadě značné posílení jednotek Monster, mimo jiné i skrze nové Rampage pravidla a akce.